Отборът на “Борислав” загуби с 0:2 гостуването си в Нова Загора от водача във временното класиране “Загорец”. Продукцията, изнесена от първомайци бе далеч от най-доброто, което сме виждали. Домакините също не се представиха в най-добрата си светлина, но заслужено взеха трите точки.
В началните минути на мача гостите се бяха подредили добре в своето поле, а новозагорци разчитаха на хаотични атаки и центрирания пред вратата на съперника. В 11-ата минута домакините успяха да пратят топката в първомайската врата, но попадението бе отменено поради засада. Отговорът на бориславци дойде в 17-ата минута, когато Андрей Атанасов изведе великолепно Динко Митрев сам срещу вратаря на “Загорец”, но нападателят би над вратата. Това бе и най-чистото положение за гол пред тима от Първомай.
Постепенно домакините затегнаха обръча, но атаките им продължаваха да бъдат безидейни и завършващи с центрирания в наказателното поле и неточни удари.
В 34-ата минута реферът отсъди нарушение на Мартин Здравчев до дясната тъчлиния. Футболист на “Загорец” центрира към далечната греда, където негов съотборник удари топката с глава, тя се топна в земята и влезе във вратата над плонжа на вратаря Димитър Стамболийски 1:0.
След почивката футболистите на “Борислав”продължиха да играят предимно защитно. Разиграваха продължително в своята половина, но често грешаха и сами създаваха опасни ситуации пред своята врата. Рядко успяваха да минат центъра на терена, но там пасовете им изобщо не споряха. В 53-ата минута Андрей Атанасов със самоотвержена проява успя да спре опасен удар към вратата. В 64-ата домакините успяха отново да пратят топката в първомайската мрежа, но страничният съдия пак вдигна флага си за засада.
Все пак новозагорци удвоиха резултата в 73-ата минута, когато след атака по левия им фланг техен футболист центрира, Радослав Влашев успя да отбие топката, но тя попадна в краката на друг футболист на “Загорец”, който от въздуха я заби в долния ляв ъгъл на първомайската врата – 2:0.
Футболистите на “Борислав” реагираха вяло и така и не успяха да застрашат сериозно противниковата врата. Единственият им удар към вратата бе в 82-ата минута, когато Илия Янков изстреля истински снаряд от фаул от 30 метра, но топката прелетя на педя над гредата.
След мача домакините бяха изпратени с аплодисменти от малобройната си публика, която през целия мач не спря да хвърля пиратки по пистата и да псува зверски съдийската бригада и противниковите футболисти.
Така първомайци загубиха безславно този мач, в който и противникът им не демонстрира нагледно защо е на първо място във временното класиране.
30 септември 2017, Нова Загора, Градски стадион – 80 зрители
ЗАГОРЕЦ – БОРИСЛАВ 2-0
 Борислав: Димитър Стамболийски, Джунейт Узунов, Радослав Влашев, Георги Неделчев, Мартин Здравчев, Апостол Павлов, Николай Ангелов (74 – Илия Янков), Динко Митрев (85 – Тенчо Тенев), Андрей Атанасов, Шабан Османов, Георги Какалов.

4. Борислав 2009 (Първомай)            9    6   0   3   20:15   18
 5. Миньор (Раднево)                    9    6   0   3   19:10   18
 6. Сокол (Марково)                     8    5   1   2   19:11   16
 7. Карнобат (Карнобат)                 9    5   0   4   21:12   15
 8. Атлетик (Куклен)                    9    4   1   4   16:18   13
 9. Асеновец 2005 (Асеновград)          9    4   0   5   14:18   12
10. Левски (Карлово)                    8    4   0   4   15:14   12
11. Димитровград 1947 (Димитровград)    8    3   1   4    6:13   10
12. Розова долина (Казанлък)            9    3   1   5   12:12   10
13. Евроколеж (Пловдив)                 9    3   1   5   18:29   10