Ботев Пловдив води с 1:0 на градския съперник Локомотив на полувремето. Голът бе дело на бразилеца Густаво Афонсо.

Срещата се провежда пред празни трибуни, тъй като канарчетата изтърпяват наказание. То бе наложено заради това, че в предишния домакински мач фенове на Ботев заляха с вода длъжностно лице.

Двата отбора се хвърлиха в здрава битка с началния съдийски сигнал. Канарчетата опитаха да наложат териториален превес, държейки повече топката, но първата опасност бе пред тяхната врата. В 8-ата минута Райков стреля опасно от 20 метра, но покрай левия страничен стълб. Секунди по-късно Ботев отговори с добра многоходова атака, която завърши с шут на непокрития Ндонгала, който попадна в ръцете на Пиргов.

В 13-ата минута Ботев откри резултата. Неделев изведе Алфонсо сам срещу вратаря, бразилецът преодоля Пиргов и изпрати топката в мрежата на Локо за 1:0.

Само пет минути по-късно смърфовете можеха да изравнят. Райков центрира от корнер, Пауло Серджо стреля с глава, топката мина под плонжа на Чворович, но Йордан Минев изчисти пред голлинията, предотвратявайки сигурен гол. В ответната атака Бризола шутира по земя, но Пиргов спаси.

По-добрата атака на Ботев продължи и след това положение, а в 25-ата минута домакините като по чудо не отбелязаха второ попадение. Неделев изведе отлично Лъчезар Балтанов очи в очи с Пиргов, капитанът на канарчетата стреля без забавяне, но стражът на Локо изби.