Футболният тим на Хебър е новият лидер в класирането на трета Югозападна футболна лига. В среща от 7-мия кръг на шампионата хебърци разбиха с 5-0 гостуващия Елин Пелин, а другите два челници сбъркаха. ЦСКА 1948 стигна само до 2-2 при визитата си на Марек (Дупница), а Вихрен (Сандански) записа същия резултат в Ботевград в мача си срещу местния Балкан. Така Хебър изпревари с една точка ЦСКА 1948 и го свали от върха. Пазарджиклии изпревариха и с 2 точки другия си пряк конкурент за челото – Вихрен (Сандански) преди ключовия сблъсък между двата отбора в сряда на стадиона в Сандански.

В своя мач срещу Елин Пелин Хебър нямаше никакви проблеми по пътя си към 3–те точки и дори взеха малка на фона на превъзходството си победа с 5-0.

До почивката превъзходството на домакините беше материализирано с две попадения на Ангел Лачов и едно на Георги Георгиев. В няколко случая неадекватния през първата част помощник-съдия Владимир Чешмеджиев спря голови атаки на Хебър с измислени засади и това спаси елинпелинци от разгром още до почивката.

След нея хебърци продължиха да мачкат противника си, но играеха повече за публиката и с лекота пропуснаха няколко отлични ситуации.  Все пак в 73-та минута влезлият през второто полувреме Адриан Краев задължи Ангел Лачов да се разпише за 4-0, а 10 минути след това другият влязъл на смяна – Красимир Здравков стори същото като поднесе топката на Цветелин Тонев за крайното 5-0.  В заключителните акорди на мача хебърци пропуснаха аристократично да придадат на победата си още по-внушителен характер.

3-те точки от мача футболисти и треньори на Хебър посветиха на съотборникът си Коко Атанасов, който се лекува в Пловдив и вече е все по-добре.

В друг мач от кръга Свобода Пещера бе близо до равенството като гост на Сливнишки герой, но в крайна сметка загуби минимално с 1:0.

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров(к), Мурад Ибраим, Николай Николаев, Теодор Стефанов, Никола Иванов, Цветелин Тонев, Цветан Павлов, Ангел Лачов, Георги Георгиев, Георги Чакъров(Красимир Здравков, Адриан Краев, Кристиан Джамов)

5. Банско (Банско)                     7    5   0   2   12:7    15
 6. Миньор (Перник)                     7    4   1   2    8:5    13
 7. Сливнишки герой (Сливница)          7    4   0   3    8:8    12
 8. Беласица (Петрич)                   7    3   2   2    8:10   11
 9. Свобода 2011 (Пещера)               7    3   1   3    8:9    10
10. Чавдар (Етрополе)                   7    3   1   3   11:13   10
11. Пирин 1941 (Разлог)                 7    2   2   3    7:5     8
12. Пирин (Гоце Делчев)                 7    2   2   3    8:14    8
13. Рилски спортист 2011 (Самоков)      7    2   1   4   10:12    7
14. Марек 1915 (Дупница)                7    1   3   3   11:12    6