Две равенства срещу местни съперници записаха днес двете групи на Локомотив при набор 2007. Първият тим завърши наравно 1:1 в дербито с Ботев, а вторият подели точките с Пълдин отново след 1:1.

В ранния мач от 9:00 втората група на “черно-белите” се изправи срещу Пълдин. Локомотив успя първи да поведе в резултата още през първото полувреме на двубоя. “Смърфовете” държаха своята преднина до средата на третата част, когато играчите на Пълдин стигнаха до изравнителен гол.

В 11:00 дойде време за дерби, след като първата група на Локомотив се изправи срещу година по-малките от Ботев, които се състезават при набор 2007. Срещата предложи много емоции за зрителите около игрищата. В 4-та минута “жълто-черните” пропуснаха дузпа, която бе отразена от стража на Локомотив. Развръзката дойде в третото полувреме. “Черно-белите” съумяха да открият първи при една добра контраатака за 1:0. В ответната атака Ботев успя да изравни и така двата тима поделиха точките.