ОФК Карнобат – Атлетик /Куклен/, снимка: ОФК Карнобат

„Атлетик” /Куклен/ загуби с 3:2 гостуването си на ОФК „Карнобат”, който прекъснаха серия от четири мача без победа. За гостите от Куклен загубата е втора поредна.

Двубоят бе повече от интересен, като предложи драматични моменти в цифровото изражение на резултата. Първо домакините поведоха с 2:0 до почивката, а през второто полувреме гостите изравниха. В заключителните минути на мача, обаче, „Карнобат” стигна до трите точки.

В герой за карнобатлии се превърна новото попълнение Мартин Димитров, който влезе като резерва и 5 минути преди края на срещата реализира победоносното попадение.
Успехът дойде в труден момент за „Карнобат”, след като точките буквално бягаха в полза на други отбори в предишните няколко кръга. Отделно, вече няколко седмици карнобатлии са лишени от услугите на цял куп футболисти, които са контузени. Сред тях е и капитанът на тима Пламен Димитров.

Резултатът бе открит в 14-та минута, когато Петър Колев пусна пас към Александър Киров, той се откъсна от защитата на „Атлетик”, и с премерен удар разпечата вратата на противника 1:0. Силното начало на мача за „Карнобат” продължи с втори гол. В 34-ата минута Живко Димов застана зад флагчето за изпълнение на корнер, центрира към Димитър Петров, който се извиси над всички в наказателното поле на „Атлетик ” и с глава прати топката в мрежата на гостите за 2:0.

Втората част на мача започна успешно за гостите, които намалиха на 2:1 в 50-та минута с попадение на Борислав Хаджиев. В 80-та минута Никола Праматаров вдъхна увереност на гостите, когато изравни за 2:2. Кукленци баха близо да откраднат точка, което нямаше да е незаслужено след доброто второ полувреме. Мартин Димитров се превърна в златна резерва за „Карнобат”, след като успя да донесе победата с гол в 85-та минута.Тогава той получи пас от Митко Митев, напредна и преодоля вратаря на гостите за 3:2, с което хвърли в екстаз многобройните фенове на „Карнобат”.

5. Сокол (Марково)                     7    5   0   2   16:8    15
 6. Миньор (Раднево)                    8    5   0   3   15:10   15
 7. Левски (Карлово)                    8    4   0   4   15:14   12
 8. Карнобат (Карнобат)                 8    4   0   4   18:12   12
 9. Асеновец 2005 (Асеновград)          8    4   0   4   14:14   12
10. Атлетик (Куклен)                    8    3   1   4   15:18   10
11. Розова долина (Казанлък)            8    3   1   4   12:9    10
12. Евроколеж (Пловдив)                 8    3   1   4   17:27   10
13. Свиленград 1921 (Свиленград)        8    3   0   5    9:24    9
14. Верея II (Стара Загора)             8    2   1   5   11:16    7