Ветераните на “Марица” постигнаха заслужена победа с 3:1 над “Ботев” в мач реванш от първия кръг на областния етап в първенството за ветерани, игран на стадион “Пловдив”. Първата среща бе завършила при резултат 2:0 за “жълто-черните” и така заради голът си на чужд терен напред продължава съставът на “Ботев”.

През първата част, в 33-та минута, Емил Ангелов пропусна дузпа за “Марица”. В 45-та минута Ангелов обаче реализира за 1:0, след триходова комбинация с участието на Стоян Маринов и Михаил Бекяров. В 62-та минута Янко Узунов удвои, заличавайки резултата от първата среща, но Иван Караманов намали на 2:1 в 70-та от дузпа. Две минути по-късно Веселин Тосев бе съборен в наказателното поле и Янко Узунов реализира отсъдената дузпа за 3:1. Вратарят на “Ботев” Васил Кузманов пък бе изгонен и до края “жълто-черните” играха с човек по-малко. Въпреки превъзходството маричани не успяха да реализират ново попадение и сребърните медалисти от преди два сезона отпаднаха от надпреварата по правилото за гол на чужд терен.

Така първенството за ветерани се лиши от един силен отбор, тъй като жребият отреди още в начална фаза да се срещнат два от фаворитите. “А в БФС трябва да преосмислят правилника за жребия, за да бъде първенството реално и накрая в борбата да останат най-силните отбори”, коментираха маричани.

Първенство за ветерани, областен етап – 1 кръг:
Марица – Ботев 3:1 /0:2 в първия мач/
МАРИЦА: Константин Велков, Шенол Шерифов, Янко Узунов, Таньо Бончев, Иван Кунчев, Данчо Узунов, Стоян Маринов, Александър Урумов, Михаил Бекяров, Янко Янков, Емил Ангелов
БОТЕВ: Васил Кузманов, Владимир Георгиев, Николай Домакинов, Пламен Стойков, Зарко Гогов, Димитър Димитров, Иван Добревски, Красимир Ангелов, Олгин Чобан, Ридван Хаджифейзула, Иван Караманов
Рефери: Боян Славков; Светослав Енчев, Цветан Горанов
Стадион: “Пловдив”