Локомотив ГО води на Ботев Пловдив с 1:0 като домакин в последния мач от този кръг за Купата на България. Канарчетата инкасираха попадение още в първата минута на срещата.  Основната роля за попадението бе дело на Антоний Балъков, който шутира мощно, кълбото се удари в страничния стълб и мина зад гърба на Кайзер, а на точното място бе опитният Христов, който вкара в празната врата.

В 6-ата минута Дуде направи отличен пробив отляво. Крилото стигна почти до аутлинята и центрира в наказателното поле, където обаче нямаше нито един добре пласиран играч на Ботев. В 21-ата минута гостите бяха близо до изравнителното попадение, но гредата спаси Крушарски. Алваро стреля много добре от пряк свободен удар, но кълбото не пожела да влезе във вратата на Локомотив, само я разтресе забивайки се в напречната греда.

В състава на Ботев има 6 чужденци, четирима от които бразилци. Тодор Неделев е контузен, но ще е готов за мача с Локо Пд, увери Караславов. Меледже и Лазар Марин са на трибуните, като за втория PlovdivDerby.com научи, че има леки проблеми. Титулярният капитан на канарчетата Балтанов е на резервната скамейка, за да получи малко почивка, но с оглед на резултата, вероятно ще се появи през втората част.