Отново неприятни моменти белязаха мач на “Атлетик” в Куклен, предаде репортерът на PlovdivDerby.com. Тимът е най-наказвания в Трета лига от началото на шампионата. Днес от 17 часа “баските” излязоха срещу сочения за основен фаворит в Трета лига – Югоизточна група тим на “Арда”. На стадиона имаше около 250 – 300 зрители, които мощно покрепяха своите. Около 50 от тях бяха дошли от Кърджали. Кметът на града Хасан Азис организира безпалтен транспорт почти за всяко гостуване на отбора.

През първата част с голяма бутилка с вода бе нацелен страничният съдия на двубоя, който иначе е интересен и емоционален. Главният съдя предупреди, че при нов такъв случай ще прекрати мача. Почти при всяка спорна ситуация феновете от Куклен псуват мощно съдиите, а на моменти напрежението нараства максимално и се сипят закани за саморазправа след мача.

Иначе първата част бе относително равностойна, без много положения, но с много борба и на моменти груба игра от страна и на двата отбора. Втората част бе по-интересна. Тя започна с по една голова опасност и за двата отбора. Гостите от Кърджали откриха в 63-та минута с гол на Ахмед Осман. Самият Осман бе сменен малко по-късно от бившият футболист на “Локомотив” и юноша на “Марица” Георги Стефанов. След гола тимът на “Арда” продължи да бъде малко по-активния отбор на терена. Именно Стефанов удвои в 79-та минута с хубав гол и уби интригата, а тонусът на домакините спадна. Малко по-късно гостите от “Арда” стигнаха до трети гол, с който направиха победата си класическа. Негов автор бе Беркай Халил. До края на двубоя резултатът се запази и тимът от Кърджали спечели нови три точки.

“Атлетик” в Куклен има 10 точки в актива си, а в следващия кръг тимът гостува на ОФК “Карнобат”. Арда вече има 19 точки и излезе начело в класирането, след загубата на досегашния лидер “Ямбол” от “Миньор” в Раднево с 1:0.

4. Борислав 2009 (Първомай)            6    5   0   1   15:8    15
 5. Миньор (Раднево)                    7    5   0   2   14:8    15
 6. Атлетик (Куклен)                    7    3   1   3   13:15   10
 7. Розова долина (Казанлък)            7    3   1   3   11:6    10
 8. Левски (Карлово)                    6    3   0   3   11:10    9
 9. Сокол (Марково)                     5    3   0   2   13:8     9
10. Карнобат (Карнобат)                 6    3   0   3   15:9     9
11. Димитровград 1947 (Димитровград)    6    2   1   3    3:9     7
12. Евроколеж (Пловдив)                 7    2   1   4   14:26    7
13. Раковски 2011 (Раковски)            7    2   0   5    6:11    6