Отборът на “Марица” загуби с 4:0 при гостуването си на ОФК “Несебър” в мач от 8 кръг от първенството във Втора лига, игран в петък на градския стадион в Несебър.
Футболистите на “Несебър” показаха добра игра и ефективност в атака и постигнаха успех. Маричани отново не успяха да реализират попадение във вратата на противника.
Домакините откриха резултата още в 5-та минута на двубоя, чрез Емануил Манев. Жак Пехливанов стреля силно от около 25-30 метра, но вратарят Илия Николов успя да избие. Избитата топка попадна у Емануил Манев, който я прати под гредата за 1:0. Последва отпускане в редиците на домакините, от което маричани не съумяха да се възползват, а домакините стигнаха до втори гол. В 30-та минута Симеон Баев намери в наказателното поле Иван Колев, който с прецизен изстрел покачи на 2:0. При този резултат завърши първата част.
И през втората част домакините бяха по-ефективни в офанзивен план и в 71-та минута резултатът стана класически. Автор на гола бе отново Иван Колев. Николай Костов изведе Колев сам срещи Илия Николов и нападателят реализира за 3:0. В 76-ата минута Даниел Бенчев проби отдясно и подаде в наказателното поле към Емануил Манев, който с премерен удар в долния десен ъгъл направи 4:0, отбелязвайки вторият си гол. В самия края на мача Колев може да реализира отново, но ударът му бе избит от голлинията. Въпреки непрестанните си опити маричани трудно достигаха до удари във рамките на вратата на домакините и загубиха.
В друг мач игран също днес Струмска слава постигна трети успех, след като победи “Нефтохимик” с 1:0. Ивайло Стоянов реализира единственото попадение в 32-та минута и така тимът от Радомир изпревари “Марица” във временното подреждане.
В класирането “Марица” заема вече предпоследното място с 6 точки, на 3 пред последния “Нефтохимик”. “Несебър” има 14 в своя актив.
В следващия 9-ти кръг “Марица” приема ОФК “Поморие”. Двубоят е в понеделник, 25-ти септември, от 17 часа, на терена на комплекс “Ботев 1912” в пловдивския квартал “Коматево”. Преди това, на 21-ви, четвъртък, “Марица” излиза в 1/16 финален двубой в турнира за Купата на България срещу съгражданите си от “Локомотив”. Мачът е от 17:30 часа, на стадион “Локомотив” в парк “Лаута”, а “жълто-сините” ще бъдат само символични домакини.
ОФК “НЕСЕБЪР”: 1.Мартин Димитров, 11.Стамен Ангелов /16.Николай Дамянов 79’/, 18.Нуретин Пюскюлю, 23.Диян Молдованов, 27.Николай Костов ©, 32.Симеон Баев /6.Даниел Бенчев 73’/, 10.Галин Димов, 21.Емануил Манев, 20.Жак Пехливанов /5.Александър Бастунов 75’/, 9.Иван Колев, 2.Джуниет Али. РЕЗЕРВИ: 33.Стамен Бояджиев, 17.Стоян Вълчев, 15.Дженг Зиксянг, 14.Николай Дросев.
“МАРИЦА”: 1.Илия Николов ©, 16.Алил Кардашев, 3.Атанас Ташолов, 6.Цветан Йотов, 4.Мирослав Пушкаров, 20.Борислав Караматев /19.Петър Чалъков 45’/, 14.Георги Георгиев /8.Венцислав Гюзелев 67’/, 10.Димитър Юруков, 17.Костадин Дяков, 15.Светослав Читаков /9.Рангел Игнатов 58’/, 23.Свилен Щерев. РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 22.Атанас Куманов, 2.Никола Марин, 21.Христо Янчев.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Емануил Манев /Несебър/.
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Красимир Маргаритов Кръстев, АС1: Мартин Иванов Димитров, АС2: Красимир Атанасов Атанасов, 4-ТИ: Димитър Иванов Желязков, СН: Милко Илиев Георгиев