Отборът на “Марица” загуби домакинството си на “Черноморец” (Балчик) с 0:1. Двубоят от 7-ми кръг във Втора лига бе игран на терена на комплекс “Ботев 1912” пред около 400 зрители.
Гостите от Балчик играха затворено, като на моменти се отбраняваха със всички налични на терена футболисти. Разчитаха на епизодични контри, които рядко завършваха с удар към вратата на Илия Николов. “Жълто-сините” бяха по-активния отбор и атакуваха постоянно, но бетонът пред вратата на Християн Христов се оказа непреодолим.
Още в началните минути на мача маричани направиха две бързи атаки, но не успяха да ги завършат добре. В 11-та минута Мирослав Пушкаров извърши нарушение в наказателното поле срещу Мирчев и съдията Димитров отсъди дузпа, която Владислав Мирчев оползотвори и даде преднина на своите. От тук до края на мача гостите сътвориха едва 2-3 по-интересни неща в офанзивен план, а до края на първата част имаха само един удар към вратата на Илия Николов. Маричани атакуваха, но трудно достигаха до стрелкови позиции. В 14-та минута Петър Чалъков стреля от около 20 метра, но вратаря Христов успя да избие от долния ляв ъгъл предотвратявайки сигурен гол. В 18-та минута Валери Христов от гостите игра с ръка в наказателното поле, но единствено съдията Димитров не видя това и подмина положението под бурните освирквания от трибуните. В 37-та минута гостите направиха интересна комбинация в наказателното поле, но до удар така и не се стигна. В 40-та минута Борислав Караматев опита удар от фаул, но топката премина покрай вратата. До края на полувремето маричани владееха и атакуваха, но рядко достигаха до стрелкови позиции.
Втората част започна с натиск на “Марица”. Първо Мирослав Пушкаров стреля опасно, но в страни от вратата. Малко по-късно и Атанас Куманов направи същото. Натиска пред вратата на Христов се засилваше все повече, но 11-те в небесно синьо бранеха вратата си. В 65-та гостите пропуснаха първото от двете си положения през втората част. Цветан Илиев бе изведен очи в очи срещу Илия Николов, но стражът на пловдивчани бе на висота и се справи. В 68-та минута Димитър Юруков можеше да изравни с глава след центриране на Никола Марин, но бе неточен. Минута по-късно Борислав Караматев стреля, но Христов изби, последва нов шут на Костадин Дяков и след рикошет топката излезе в аут. В тези минути играчите на “Черноморец” не успяваха да изнесат топката на повече от 30 метра пред вратата си, но и умело се бранеха. В 74-та минута Рангел Игнатов опита да стрела от малък ъгъл, но се получи добро центриране, което Димитър Юруков засече с глава, но отново нямаше късмет. Минута по-късно Свилен Щерев също нямаше шанс, след като стреля много силно на около половин метър в страни, а Христов само изгледа топката. В продължението на мача Румен Александров от гостите стреля неточно, а в ответната атака отново Юруков имаше шанс да изравни драматично, но не успя.
Така “Марица” загуби и третото си домакинство и с 6 точки заема 14-то място във временното класиране. “Черноморец” (Балчик) излезе 9-ти с 10 точки. В другия мач от днес, във Враца, местният “Ботев” победи с 1:0 “Литекс”.
В следващия кръг “Марица” гостува на “Несебър”. Двубоят е в петък, 15-ти септември, от 17 часа, на стадиона в крайморския град.
МАРИЦА – ЧЕРНОМОРЕЦ (Балчик) 0:1 /Владислав Мирчев 11’ дузпа/
МАРИЦА: Илия Николов – капитан, Атанас Ташолов, Никола Марин, Мирослав Пушкаров, Атанас Куманов, Костадин Дяков, Петър Чалъков/Рангел Игнатов 72’/, Свтослав Читаков /Свилен Щерев 46’/, Борислав Караматев, Венцислав Гюзелев /Иван Гендов 79’/, Димитър Юруков. РЕЗЕРВИ: Димитър Грабчев, Алил Кардашев, Даниел Спасов, Цветан Йотов. Треньори: Стоян Димитров и Стойчо Драмов.
ЧЕРНОМОРЕЦ (Балчик): Християн Христов, Валери Христов, Генади Луго – капитан, Севдалин Стайков, Раиф Мурадов, Виктор Митев /Стефан Иванов 69’/, Ахмет Хасан, Милко Георгиев /Валентин Веселинов 52’/, Владислав Мирчев /Румен Александров 85’/Николай Иванов, Цветан Илиев. РЕЗЕРВИ: Константинос Хавалес, Александър Попов, Георги Димитров. Треньор: Георги Иванов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мирослав Пушкаров, Петър Чалъков и Димитър Юруков /Марица/; Раиф Мурадов и Николай Иванов /Черноморец/
Съдийски състав: ГС: Димитър Димитров Димитров , АС1: Дениз Пиринов Соколов, АС2: Юлиян Тошков Тодоров, 4-ТИ: Цанко Костадинов Миндалов, СН: Деница Павлова Крумова