Хебър допусна първа загуба от началото на сезона в Трета лига – Югозападна група. В среща от 4-тия кръг на шампионата, играна днес на стадиона в Етрополе хебърци отстъпиха с 1-2 на местния Чавдар. Домакините повториха резултата от успеха си над хебърци на 15-ти май и отново се оказаха непреодолимо препятствие за пазарджишкия тим, който вече има 3 загуби от този съперник през последните 3 шампионатни срещи.

Иван Мишев се превърна в основна фигура при победата на домакините като реализира и двете попадения в 17-тата и 25-тата, първото от които бе особено красиво. При първия гол хебърци сбъркаха колективно в отбрана при изпълнение на един рутинен свободен удар и бяха наказани от Мишев. Малко след това грешка на Мурад Ибраим доведе до втори гол. В края на първата част Георги Георгиев върна едно попадение, а с това и шансовете на Хебър за нещо повече от почетна загуба.

След почивката играта на терена беше разпокъсана. Хебър имаше инициативата, но този път Фортуна обърна гръб на пазарджиклии. Веднъж напречната греда помогна на домакините, а в още два случая топката само по чудо не влезе в мрежата на Чавдар. Така времето се изниза и 3-те точки изненадващо на фона на предварителните очаквания останаха в Етрополе.

Загубата коства на Хебър и едноличното водачество в класирането на трета лига. На първото място се изкачи ЦСКА 1948, който успя да обърне у дома Рилски спортист с 3-2. Хебър е вече трети, след като отстъпва по голова разлика на Вихрен (Сандански).

Предстои още една среща между отборите на Чавдар и Хебър 1918, този път от турнира за Купата на страната, който е на 6 септември, сряда от 17 часа в Пазарджик.

В друг мач от кръга Свобода (Пещера)  постигна чиста домакинска победа с 2:0 на Пирин (Гоце Делчев). Успехът, който е втори през сезона до тук, стабилизира тимът от Пещера в средата на таблицата към този момент.

3. Хебър 1918 (Пазарджик)              4    3   0   1    6:2     9
 4. Миньор (Перник)                     4    3   0   1    5:3     9
 5. Сливнишки герой (Сливница)          4    3   0   1    7:4     9
 6. Септември (Симитли)                 4    3   0   1   11:3     9
 7. Банско (Банско)                     4    3   0   1    6:2     9
 8. Свобода 2011 (Пещера)               4    2   1   1    6:5     7
 9. Чавдар (Етрополе)                   4    2   0   2    6:7     6
10. Марек 1915 (Дупница)                4    1   2   1    9:8     5
11. Беласица (Петрич)                   4    1   2   1    4:7     5
12. Балкан 1929 (Ботевград)             4    1   1   2    6:8     4