Ботев победи Несебър с 3:1, a контролната среща имахте възможност да наблюдавате на живо с картина в PlovdivDerby.com.  Гостите от крайморския град поведоха в резултата още в началото на двубоя с попадение на Ангелов, който стреля от ъгъла на наказателното поле и порази далечния ъгъл на Чворович. Жълто-черните съумяха да обърнат противника още пред почивката. Първо Бризола напредна и навлезе в наказателното поле и стигнал до точка на дузпата, не се поколеба и стреля за 1:1. Преднина на пловдивчани даде Ндугала, който след двойно подаване с Вияна се оказа сам срещу Мартин Димитров и го простреля от близо в неговия ъгъл. През втората част юношата на канарчетата Здравко Жилов се отчете с гол само няколко минути, след като влезе в игра. Новото попълнение Густаво и Радо Апостолов размениха няколко бързи подавания в центъра на терена, кариоката изведе с хубав пас Тони Тасев сам срещу вратаря, но ударът на крилото срещна гредата. При добавката обаче Жилов не сгреши и оформи крайното 3:1.