Хебър продължава напред в турнира за купата на България след победа над ЦСКА 1948. Мачът се игра тази вечер на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик  при закрити врата заради наказанието на пазарджиклии. В редовното време мачът завърши 1-1, а после след изпълнение на 20 поредни дузпи в двете посоки с крайното 9-8 ликуваше Хебър.

Треньорът на домакините Танчо Калпаков започна срещата с цели 6 промени спрямо мача за първенство срещу Миньор(Перник), но въпреки това Хебър стоеше солидно срещу столичани, особено до почивката.

В 11-та минута Георги Георгиев бе изведен на огнева позиция пред вратата на ЦСКА 1948 и хладнокръвно вкара за 1-0. „Червените” се върнаха в мача само 8 минути по-късно, когато след едно центриране отляво включилият се в предни позиции Кирил Котев надскочи отбраната на Хебър и разпечата Петър Дебърлиев за 1-1.

През втората част софиянци наложиха териториален и в големи периоди игрови превес, докато хебърци откровено се ориентираха с игра на контри. „Червените” получиха право да изпълнят и няколко фаула в опасна близост до Дебърлиев, но всичките им удари срещнаха стената.

При най-чистото положение на ЦСКА 1948 пък Петър Дебърлиев спаси с вещина удар от близо на Андон Гущеров.

В крайна сметка ремито – 1:1 се запази до последно и победителят трябваше да бъде излъчен след изпълнения на дузпи. След първите пет удара от бялата точка и двата отбора показаха 100 %-ва ефективност.

След това Бахтерлиев спаси шута на Георги Георгиев и всичко беше в краката на Кирил Котев.

Той обаче също не успя да преодолее противниковия вратар и се стигна до нови изпълнения.

Хебърци вкараха следващите 4 дузпи, а „червените” бяха точни 3 пъти. Драмата дойде при следващата дузпа на ЦСКА, при която Денис Пидев не можа да преодолее пазарджишкия вратар и Хебър избухна в делириум – 9-8 при ударите от бялата точка и с общ резултат 10-9 пазарджиклии се класираха за следващия кръг, в който ще срещнат Чавдар(Етрополе).

Мачът е идната сряда от 17 часа в Пазарджик. Преди това двата отбора ще се срещнат още веднъж. В събота Хебър ще гостува на Чавдар, но в мач за първенство.

Хебър: 12. Петър Дебърлиев, 2. Васил Геров(35-та Атанас Велев), 3. Димитър Мичков, 6. Мурад Ибраим, 18. Николай Никоалев, 19. Константин Атанасов, 25. Никола Иванов(46-Георги Иванов), 21. Красимир Здравков, 8. Теодор Стефанов(71-та Георги Чакъров), 11. Георги Георгиев, 10. Ангел Лачов

ЦСКА 1948: Христо Бахтарлиев, 3. Давид Стоянов, 15. Христо Митев, 6. Кирил Котев, 19. Денис Пидев, 7. Милен Иванов, 22. Веселин Васев, 99. Андон Гущеров, 77. Николай Хаджииванов-Хаджи, 10. Томислав Павлов, 9. Калоян Бонев

Гл. съдия: Ивайло Стоянов, Петрич; помощници Мирослав Георгиев (Сандански);  Николай Попниколов (Благоевград)

Делегат на БФС: Николай Петров(София)