Локомотив Пловдив загуби първата си предсезонна контрола от кипърския АЕЛ Лимасол с 0:2 Черно-белите излязоха в стартов състав: Пиргов, Крумов, Везалов, Марков, Велковски, Траянов, Ннеку, Марчев, Бакалов, Мартинович, Камбуров.

В гостите от Кипър поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа. Ннеку подари топката в средата на терена на АЕЛ, които организираха контраатака и Велковски фаулира нападател на противниковия отбор в наказателното поле. От бялата точка играч на тима от Лимасол не сбърка и направи резултата 0:1. Последва спиране на играта, за да могат играчите да пият вода. В дадената от съдията пауза Веселин Марчев репликира остро рефера и пое преждевременно към съблекалните, като бе заменен от свой съотборник на терена. Според самият Марчев той е разкритикувал съдията, че не може да се справи с една контролна среща, след което реферът му е показал червен картон. “Казах му, че не може да се справи с контролата. Той ме заплаши, че ще ме изгони и го направи”, заяви пред PlovdivDerby.com веднага след срещата юношата на Локо Пд.

Първото полувреме завърши с пропуск на Дино Мартинович, който от точката на дузпата стреля в ръцете на вратаря, след като получи центриране по земя от ляво. 5 минути след подновяването на играта за второто полувреме АЕЛ направи резултата 0:2. Попадението дойде след нова грешка в защитата на черно-белите. На два пъти през този мач играчи на Локо Пд поискаха дузпи, но и двете ситуации останаха без сигнал от главния рефер.

Първо полувреме: Пиргов, Крумов, Везалов, Марков, Велковски, Траянов, Ннеку (27′ Илескас), Марчев (27′ Асеведо), Бакалов, Мартинович, Камбуров

Второ полувреме: Пиргов (65′ Павлин Евтимов), Крумов (70′ Янъков), Йевтоски, Иванов, Велковски (51′ Исуф), Илескас (60′ Славков), Асеведо (70′ Филип Колев), Пехливанов, Бакалов (60′ Иван Колев), Умарбаев (66′ Серджо Телес), Циани