Вторият отбор на “Марица” се изкачи в “А” ОФГ! В баража, игран днес на стадион “Пловдив”, “жълто-сините” спечелиха с 1:0 срещу тима на “Гоце Делчев” (кв.Горни Воден, Асеновград).
Маричани изиграха добър двубой, като бяха амбицирани да спечелят. Първата част беше равностойна, като двата отбора хвърлиха много сили по терена, но то завърши при нулево равенство.
През втората част тима на “Марица” бе по-дейния тим и имаше повече положения от своя противник. В 70-та минута Ирфан Юсеинов изпусна да открие от дузпа, отсъдена за спъване на Веселин Тосев. Десет минути по-късно, в 80-та, юношата на “жълто-сините” Милен Танчев отбеляза така важния гол за пловдивчани, оказал се и победен. До края на двубоя друго попадение не бе отбелязано и “жълто-сините” ликуваха, печелейки заслужено.
Така вторият отбор на “Марица” се изкачи в “А” ОФГ, където ще се състезава през следващия сезон!
“Марица”-2: Константин Велков, Димитър Шишков, Павел Христов, Милен Танчев, Веселин Димитров, Шенол Шерифов, Емил Кръстанов, Кристиян Моллов, Данчо Узунов, Ирфан Юсеинов, Веселин Тосев (Костадин Пандев, Йордан Пейчинов, Юсуф Тарал, Ральо Ралев, Иван Пастърмаджиев, Христо Николов, Благовест Смиленов)