Протоколна загуба записа тимът на Евроколеж при гостуването си в последния кръг на Верея с 3:5. Колежани завършиха седми с 46 точки, а домакините на 11-то място с 41 точки. Головете за пловдивчани вкараха Георги Куртев, Александър Джиджов и Николай Николов. За юношата Джиджов това беше дебютен гол при мъжете. За домакините хеттрик вкара Костадин Стоянов, а по един добавиха Емре Елин и Ради Стойков. Четирима юноши на колежани от набор 1999 година взеха участие в срещата – Ивайло Цветков,  Мартин Йорданов, Александър Джиджов и Радоцвет Иванов, като и играчи играли по-малко срещи през сезона.

Срещата започна с домакински натиск, но едва в 19 минута те успяха да поведат. След центриране от дясно към далечната греда Ради Стойков с глава прехвърли Петров за 1:0. Шест минути след това Тодор Тимонов навлезе в наказателното поле и намери Георги Куртев, който със силен удар изравни – 1:1. Домакините успяха пак да поведат в 32 минута с гол на Костадин Стоянов –  2:1. Колежани изравниха в последната минута чрез Александър Джиджов. Юношата вкара дебютния си гол при мъжете след като Тимонов навърза няколко души от ляво и намери Джиджов пред голлинията. Младокът хладнокръвно вкара топката за 2:2. На почивката влязоха в игра юношите Ивайло Цветков и Мартин Йорданов, които замениха Куртев и Тимонов. През втората част домакините вкараха два бързи гола чрез Емре Елин и Костадин Стоянов. А в 74 минута Стоянов оформи своя хеттрик. Малко след това Николай Николов оформи крайното 3:5.

26 май 2017, петък, 18:00 ч / XXXIV кръг:
Атлетик (Куклен) - Карнобат (Карнобат)                    2:2
27 май 2017, събота, 18:00 ч / XXXIV кръг:
Асеновец 2005 (Асеновград) - Свиленград 1921 (Свил)       3:0 сл.
Гигант (Съединение) - Елхово (Елхово)                     2:1
Розова долина (Казанлък) - Миньор (Раднево)               2:3
в Перперек: Арда (Кърджали) - Ураган (Бояджик)            7:1
Димитровград 1947 (Димитровград) - Любимец (Любимец)      3:0 сл.

14. Раковски 2011 (Раковски)           34   11   7  16   52:81   40
15. Миньор (Раднево)                   34   11   6  17   39:58   39
16. Арда (Кърджали)                    34   11   6  17   49:69   39
17. Любимец (Любимец)                  34    9   6  19   38:79   33
18. Елхово (Елхово)                    34    4   3  27   27:90   15

източник класиране: bulgarian-football.com