Отборът на “Борислав” пречупи трудно тима на “Раковски-2011” в мач от 32-ия кръг на първенството. Първомайци победиха с 2:0 с попадения след 86-ата минута и си гарантираха минимум 6-то място в крайното класиране в Югоизточната Трета лига.

Домакините започнаха мача с намерение бързо да решат нещата в своя полза. Футболистите от Раковски пък се бяха прибрали в половината си и разчитаха на епизодични контраатаки. В 6-ата минута Динко Митрев с хитър пас изведе Васил Колев на границата на наказателното поле. Колев финтира защитник на гостите и стреля, но топката мина покрай вратата. Първомайци можеха да открият резултата в 15-ата минута, когато Шаби Османов изпълни ъглов удар, а защитникът Радослав Влашев би с глава от 3 метра, но прехвърли вратата.

Динко Митрев стреля към вратата. След миг съдията ще отсъди дузпа, после ще се отметне.

Отборът на “Борислав” продължи да натиска. Мачът се водеше изцяло в половината на гостите, но разсеяните действия на футболистите в бяло водеха до много брак в играта им. В 40-ата минута се получи комична ситуация. След суматоха в наказателното поле на “Раковски-2011” топката попадна у Динко Митрев, който отправи удар към вратата, но топката бе избита от защитник. В първия момент у зрителите остана впечатлението, че коженото кълбо е преминало голлинията, но в следващия миг реферът Христоз Паликаров посочи бялата точка, отсъждайки дузпа за игра с ръка на бранителя. Гостите се хвърлиха да протестират, а Андрей Атанасов се подготви да изпълни наказателния удар. След консултация със своя помощник обаче, съдията Паликаров отмени решението си. Две минути по-късно Шаби Османов подаде отлично към Андрей Атанасов, който напредна отляво и стреля, но вратарят Иван Аврамов с върха на пръстите си отби топката, която мина на педя от страничната греда.

Шаби Османов е спънат – дузпа.

След почивката домакините увеличиха оборотите, но качеството в играта им не се подобри. В 51-ата минута Джунейт Узунов проби отляво и подаде в пеналтерията към Андрей Атанасов. Таранът на “Борислав” върна към Динко Митрев, който финтира бранител и би в горния ъгъл, но вратарят Аврамов спаси. Малко след това Андрей Атанасов получи топката в наказателното поле, обърна се рязко и защитник на гостите го тръшна на тревата. Реферът Паликаров обаче даде знак играта да продължи. Андрей Атанасов можеше да вкара в 71-ата минута, когато получи перфектен пас зад защитната линия на противника, необезпокояван овладя топката на границата на наказателното поле, но би високо над вратата. С наближаването на края на мача действията на първомайци ставаха все по-припряни.

Джунейт Узунов бележи втория гол

В 84-ата минута Шаби Османов направи двойно подаване с Андрей Атанасов и се вряза в наказателното поле, където бе спънат от защитник на гостите. Този път съдията отсъди дузпа. Отборът на “Раковски-2011” отново протестира бурно. Най-активен бе Стефан Киков, който разигра истински театър, като събличаше фланелката си, хвърляше я на земята, после пак я обличаше, и така – 5-6 пъти. За действията си обаче Киков не получи даже жълт картон, а бе заменен. Зад топката застана Андрей Атанасов, който изпълни ефектно наказателния удар, копвайки технично топката в средата на вратата – 1:0.

Попадението освоободи напрежението в първомайския отбор, който успя да сътвори няколко чудесни атаки. При една от тях в 90-ата минута Андрей Атанасов отляво подаде към Александър Стойчев пред наказателното поле. Влезлият в игра старши треньор на “Борислав” хитро му върна топката, Атанасов нахлу в пеналтерията и вместо да стреля, подаде вдясно, където Джунейт Узунов отблизо я бутна в мрежата – 2:0.