Днес представителния тим на Локомотив изигра втората си контрола на подготвителния лагер в Алания. Възпитаниците на старши треньора Едуард Ераносян завършиха наравно 1:1 с 8-мия в Чехия ФК Словачко. Двубоят се игра от 14:30 на един от терените в близост до хотела на “черно-белите”. Голът за Локомотив отбеляза Мартин Камбуров в 58-та минута.

Локомотив през първото полувреме:  Пиргов, Шоко, Виданов, Котев (к), Петров, Йевтоски, Луке, Бакалов, Кики, Хамуд, Марчев.

През първото полувреме отборът на Словачко бе по-активния тим. В 18-та минута те стигнаха до опасна атака пред вратата на Илко Пиргов и Франсис Коне от състава на чехите откри резултата.

Локомотив през второто полувреме: Кацарев, Везалов, Тунчев, Виданов, Горанов, Траянов, Умарбаев, Марчев, Мартинович, Кики, Камбуров (к)

През втората част Локомотив взе инициативата в двубоя и на няколко пъти организира добри атаки по посока вратата на Словачко. В 50-та минута, след разиграване пред наказателното поле на чехите, топката попадна във Ванчо Траянов, който стреля от далеч, но неточно. В 58-та минута Локомотив получи право да изпълни корнер от ляво на вратата на Словачко. Дани Кики центрира, Димитър Везалов отклони с глава към втора греда, където капитанът Мартин Камбуров с изстрел отблизо възстанови равенството в двубоя. При този резултат приключи и двубоя – 1:1. Това е първо равенство за Локомотив в контролите. Първата проверка завърши с победа на Кайсар с 1:0.

Следващата контрола на Локомотив е планирана за 31.01 срещу тима на Слован (Братислава).